Anime România
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum dedicat tuturor fanilor de anime din Romania si nu numai. Va asteptam aici ! :)
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Te plictiseşti ? Intră chiar acum pe chat ! (doar utilizatorii înregistraţi au acces la chat) Viteza

 

 Yumekui Merry

In jos 
AutorMesaj
eKoko

eKoko


Mesaje : 44
Otaku Points : 74
Reputaţie Otaku : 0
Data de inscriere : 01/01/2016
Varsta : 21
Localizare : blue planet

Yumekui Merry Empty
MesajSubiect: Yumekui Merry   Yumekui Merry Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 3:42 am

Ok deci anime-ul îi fain dar manga e de 10 ori mai bună . Adaptația de la anime te lasă cu ochii în soare dar manga e mult mai diferită .

E un anime necunoscut și de calitate .
Yumekui Merry: Yumeji Hujiuwara-kun este un adoleșcent normal,dar acum 10 ani a observat că are o putere ciudată: să vadă în difertie culori aura persoanelor din jur când își pune degetele în formă de cerc la ochi .Des are visuri că e într-un oraș ciudat cu pisici iar într-o zi o fată care se intitulează ”Mâncător de Vise” -Dream Eater- apare în visul său -care la momentul respcetiv era un daydreaming- . Mâncătoarea de Vise aka Yumekui Merry *Merry* și-a pierdut memoria . Tot ce-și amintește este numele ei și faptul că e un mâncător de vise . Acum cu ajutorul tipului încearcă să meargă din nou acasă ,în lumea Visurilor .

E o poveste foarte încâlcită și dacă nu ești atent la fiecare detaliu nu o să o înțeegi și va trebui s-o iei de la capăt -cum am ajuns eu să fac-

Opinia mea: Bă,anime-ul nu e cine știe ce dar manga m-a prins bine -până am luat pauză și ar fi trebui s-o iau de la capăt = ) - plină de mister iar când Merry intră în modul badass oho ,nu mai poți să-ți iei ochii .

Yumekui Merry Large
Yumekui Merry Large
Yumekui Merry Large
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Yumekui Merry Empty
MesajSubiect: Re: Yumekui Merry   Yumekui Merry Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 3:56 am

Oh , un anime pe care l-am vazut acum ceva vreme . Povestea nu m-a uimit si sincer m-a plictisit in mare parte . Mi-a placut totusi tipul cu masca . Cu toate astea , trebuie sa recunosc ca prezinta cateva idei originale , luptele mi s-au parut slabe dar mi-a placut ca desi erau putine personaje , personalitatea lor a fost conturata cat de cat .
Pe mine unul nu m-a uimit , dar tine de gustul fiecaruia .
Sus In jos
eKoko

eKoko


Mesaje : 44
Otaku Points : 74
Reputaţie Otaku : 0
Data de inscriere : 01/01/2016
Varsta : 21
Localizare : blue planet

Yumekui Merry Empty
MesajSubiect: Re: Yumekui Merry   Yumekui Merry Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 3:59 am

Sincer,nici pe mine nu m-a încântat anime-ul . Nu respectă manga .

M-a lăsat cu ochii în soare și lupte slabe,adevărat .
Eu una tot sper la un sezon 2 mai bun sau măcar la o adaptație corectă .
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Yumekui Merry Empty
MesajSubiect: Re: Yumekui Merry   Yumekui Merry Icon_minitimeSam Ian 02, 2016 8:36 am

Hm...cred ca o sa-l incerc. Multumesc de sugestie ^^
Sus In jos
Continut sponsorizat





Yumekui Merry Empty
MesajSubiect: Re: Yumekui Merry   Yumekui Merry Icon_minitime

Sus In jos
 
Yumekui Merry
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Merry Nightmare

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime România :: Anime Zone :: Recomandări episoade / anime-
Mergi direct la: