Anime România
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum dedicat tuturor fanilor de anime din Romania si nu numai. Va asteptam aici ! :)
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Te plictiseşti ? Intră chiar acum pe chat ! (doar utilizatorii înregistraţi au acces la chat) Viteza

 

 Prezentare Yobichon

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
yobichon
Vizitator




Prezentare Yobichon Empty
MesajSubiect: Prezentare Yobichon   Prezentare Yobichon Icon_minitimeJoi Dec 31, 2015 3:35 pm

Salut ! Numele meu este Darius , am 16 ani si am vazut sute de anime-uri , incepand cu Yu Yu Hakusho pe care-l urmaream seara cand eram mic . Nu am un anime preferat , niciodata nu am avut ( cu toate astea , mereu am avut o slabiciune pentru anime-urile romantice ) .
 Ca personalitate , sunt prietenos dar sa nu incercati sa vorbiti cu mine ca o sa fac pe baiatul dur si alaturi de prietenul meu Aroganță o sa gasesc motive sa ma iau de voi . ( totusi , trebuie sa recunosc ca am crush pe Mashiro Shiina <3 ) Mereu mi-au placut discutiile bazate pe anime-uri dar locuind intr-un oras mort nu am avut cu cine , asa ca iata-ma pe forum cautandu-mi ultima speranta . Daca vreti sa aflati mai multe despre mine , sunt dispus sa raspund intrebarilor .
Sus In jos
Satomi-Kun Henshin
Sensei-Master (Admin)
Sensei-Master (Admin)
Satomi-Kun Henshin


Mesaje : 54
Otaku Points : 11092
Reputaţie Otaku : 9
Data de inscriere : 30/12/2015
Varsta : 26
Localizare : Tokyo, Japan

Prezentare Yobichon Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare Yobichon   Prezentare Yobichon Icon_minitimeJoi Dec 31, 2015 3:40 pm

Bine ai venit "tipule care tot comentezi". Fight
Sus In jos
https://animero.forum.st
Ale-chan

Ale-chan


Mesaje : 73
Otaku Points : 92
Reputaţie Otaku : 3
Data de inscriere : 30/12/2015
Varsta : 23
Localizare : Konoha.

Prezentare Yobichon Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare Yobichon   Prezentare Yobichon Icon_minitimeJoi Dec 31, 2015 3:57 pm

Chiar mă întrebam când o să-ți faci şi tu o prezentare. Anyway, şedere faină în continuare şi sper să comentezi cât mai mult. Opiniile sincere sunt importante.
Câteva întrebări:
1. Ce ai fi dispus să faci pentru a salva lumea?
2. Dacă ai putea face orice, ce ai face?
3. Ce zodie eşti?
4. Animalul de companie preferat?
Cam atât. Have fun!
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Prezentare Yobichon Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare Yobichon   Prezentare Yobichon Icon_minitimeJoi Dec 31, 2015 4:01 pm

1. M-as urca pe o cladire si as canta la fluier in timp ce privesc cum se distruge lumea . ( Deci , n-as salva-o )
2. M-as uita la anime-uri sau m-as plange ca n-am ce sa fac .
3. Scorpion
4. Cainele ( de unde si " bichon " din Yobichon , numele meu )

Multumesc pentru primire , o sa raman sa-mi dau silinta incercand sa par un baiat rau .
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Prezentare Yobichon Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare Yobichon   Prezentare Yobichon Icon_minitimeJoi Dec 31, 2015 4:19 pm

Bine ai venit! :3 Yu yu hakusho, si eu ma uitam cand eram mica, doar ca niciodata nu urmaream 2 episoade consecutive ^^ si m-am hotarat sa-l reincep.
1.Care este personajul tau favorit din Yu Yu Hakusho?
2.Ce iti place atat de mult la Mashiro Shiina? (Faptul ca aparea in fata lui Sorata fara chilotei? hi hi :3)
3.Imi poti recomanda cateva anime-uri romance?
4.Ai o lista pe my anime list?
P.S: Am mai incercat o data sa las reply si cred ca am facut ceva gresit, e posibil sa-ti fi dat mesaj din greseala. -.-
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Prezentare Yobichon Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare Yobichon   Prezentare Yobichon Icon_minitimeJoi Dec 31, 2015 5:02 pm

1. Hiei , era baiatul misterios si foarte puternic , retras de restul . Mereu l-am considerat interesant .
2. Faptul ca-si arata greu sentimentele ( chiar daca-i fericita sau nu ) , este foarte draguta , profunda in picturile ei si cu o personalitate transparenta . ( + E ASA CUTE OMG )
3. O sa-ti recomand doar cele care mi-au placut in special : Sukitte Ii na yo. ( mi-a placut mult cand l-am vazut ), Ao Haru Ride ( nu stiu de ce , dar a fost " genul meu " ), Oreshura ( nu stiu daca mi-ar placea sa-l vad iar , se aseamana putin cu chuunibyou demo koi ga shitai ), Kaichou wa Maid-sama!( asta mi-a placut foarte mult , foarte foarte mult ) , Ookami Shoujo to Kuro Ouji ( a avut idei , a fost original ) , Ore Monogatari ( ceva iesit din comun dar avea si cateva episoade plictisitoare ) , Sakurasou no pet na Kanojo (Shiina <3 ), Shigatsu wa Kimi no Uso (<3 <3 ) , Nisekoi ( original ) .( astea sunt cele care mi-au placut in special )
Apoi mai sunt cele " ok " - Bokura wa Minna Kawaisou , Lovely Complex , Toradora (mi-a placut , Taiga <3 ) , Golden Time ( interesanta povestea dar foarte plictisitor realizat ) ,kokoro connect , Kimi Ni Todoke , My little monster , Inu x Boku , Baka no Test si etc .
Si Amagami a fost interesant PANA CAND S-A RESETAT POVESTEA SI TIPUL A FOST IMPREUNA CU ALTA ( chiar m-am atasat de prima :c )
4. Am vrut sa-mi fac dar deja vazusem destul de multe , printre care am uitat numele multora asa ca am refuzat .

Nu am primit niciun mesaj , nu-ti fa griji :)) .
Oh , mai era un romance cu o fata cu parul portocaliu care se dadea drept majordom la scoala .
Sus In jos
Yuuuki

Yuuuki


Mesaje : 42
Otaku Points : 59
Reputaţie Otaku : 3
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 25

Prezentare Yobichon Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare Yobichon   Prezentare Yobichon Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 12:55 am

Heei :)
Deci:
1.Care e mâncarea ta favorită?
2.Alege ce preferi dintre: zi/noapte, soare/ploaie, vanilie/ciocolată, alb/negru
3.Ce culoare au ochii tăi?
Prezentare Yobichon 83f5127605af54de96b2dd581cb0f2e8
NA că am învățat singură să pun imagini:)))
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Prezentare Yobichon Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare Yobichon   Prezentare Yobichon Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 1:34 am

Salut Yuki !
1. Nu am , niciodata nu mi-a pasat atat de mult de mancare . Sunt simplist , as spune pizza .
2. Noapte , Ploaie , Ciocolata , Negru
3. Caprui spre negru spre verde
Sus In jos
Yuuuki

Yuuuki


Mesaje : 42
Otaku Points : 59
Reputaţie Otaku : 3
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 25

Prezentare Yobichon Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare Yobichon   Prezentare Yobichon Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 1:40 am

Am uitat să mai întreb ceva
1.Îți plac murăturile?
2.Alege iar: lămâie/grefă, mandarină/portocală, sporturi de vară/sporturi de iarnă
Dacă alegi și aici ce aș alege și eu (la fel ca mai sus) iei bătaie *-*
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Prezentare Yobichon Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare Yobichon   Prezentare Yobichon Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 1:44 am

Da , imi plac alea mici .
Lamaie , portocala , sporturi de vara ( iubesc iarna , dar nu practic niciun sport de iarna )
Am vaga impresie ca aici nu am ales la fel , imi pari genul de persoana care ar alege grefa .
Sus In jos
Yuuuki

Yuuuki


Mesaje : 42
Otaku Points : 59
Reputaţie Otaku : 3
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 25

Prezentare Yobichon Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare Yobichon   Prezentare Yobichon Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 1:48 am

Atunci nu-ți par cum trebuie:)))
Ani la rând nu am răcit fiindcă mâncam lămâi de spărgeam, ca gustare când mă uitam la anime-uri
Însă n-ai ales bine la sporturi *.*
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Prezentare Yobichon Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare Yobichon   Prezentare Yobichon Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 1:54 am

Nu am incercat niciodata vreun sport de iarna , ma dadeam cu sania cand eram mic pana m-am lovit , am inceput sa plang si nu m-am mai dat . Stiu , am avut o copilarie minunata .
In mod normal nu gresesc la oameni ( MA LAUD MUAHAHAH ) , motiv pentru care-mi permit sa ma cert cu toti , ca sa le vad comportamentul . Ma bucur ca-ti place noaptea si ploaia , mereu le-am considerat asa de frumoase , ma linisteau . Intotdeauna mi-am dorit sa ma plimb noaptea dar maica-mea imi tot spunea ca ma prind tiganii si ma bat asa ca nu mergeam ( eram copil , totusi ) . Oh ,ce vremuri bune !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Prezentare Yobichon Empty
MesajSubiect: Re: Prezentare Yobichon   Prezentare Yobichon Icon_minitime

Sus In jos
 
Prezentare Yobichon
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Păi prezentare
» Umm..Prezentare
» prezentare da
» Prezentare Kiwi :3
» Prezentare. La rezolutie 4K

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime România :: Forum Zone :: Ohayo, prezintă-te !-
Mergi direct la: