Anime România
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum dedicat tuturor fanilor de anime din Romania si nu numai. Va asteptam aici ! :)
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Te plictiseşti ? Intră chiar acum pe chat ! (doar utilizatorii înregistraţi au acces la chat) Viteza

 

 prezentare da

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
eKoko

eKoko


Mesaje : 44
Otaku Points : 74
Reputaţie Otaku : 0
Data de inscriere : 01/01/2016
Varsta : 21
Localizare : blue planet

prezentare da  Empty
MesajSubiect: prezentare da    prezentare da  Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 2:38 am

Hei minna-san : 3 Eu-s Estera dar prefer Koko .Am 13 *ik mică* și mă uit la anime din vara lui 2014 . Primul a fost Avatar:Legenda lui Aang *da știu nu e anime dar cu ăsta am început* . Iubesc actoria : 3 și să citesc . Deobicei sunt mai singuratică,nu-mi place să am multă lume în jur *nu și-n cazul prietenilor virtuali* . Rece și ”fără sentimente” la început dar după te obișnuiești *kuudere pe scurt*
am momente profunde și momente copilăroase rău .

Anime preferat?Nu pot alege dintre Kuroko no Basket și One Piece ♥
Manga preferată?Yumekui Merry .
Gen preferat?SF ,fantasy și mere și ceva dragoste *tuse* yaoi *tuse*
Personajele care le iubesc cel mai mult sunt Law-OP,Ferid-OnS,Akashi-KnB,Suzuya-TG,Merry-Yumekui Merry ,Mavis-Fairy Tail și Nagato-Naruto .Dar am o listă lungă,abea pot să aleg .

Etto pare bine și sper să ne înțelegem . : 3
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




prezentare da  Empty
MesajSubiect: Re: prezentare da    prezentare da  Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 2:43 am

Salut , eu sunt Yobi , poti sa-mi spui Dusmanu'. ( asta-i singurul post frumos pe care o ti-l dedic )
In primul rand , bine ai venit pe forum ! Sper sa-ti placa si sa te intelegi bine cu toti !
Ma bucur sa vad un fan Kuroko no Basket , m-am uitat la el in disperare , a dus basket-ul la extrem si a iesit un shounen bun .

Am cateva intrebari pe tine :
1. Ce ti-a placut la Avatar: Legenda lui Aang ?
2. Consideri ca actoria este o slujba de viitor in Romania ?
3. Esti singuratica deoarece te consideri inconjurata de prosti sau n-ai nimic in comun cu nimeni ? ( in functie de raspuns o sa aflu daca-mi semeni )
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




prezentare da  Empty
MesajSubiect: Re: prezentare da    prezentare da  Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 2:55 am

Buna ^^ Sper sa ne intelegem bine. Pe baiatul de deasupra poti sa-l strigi baiatul cu fata de coreean, asa-i place lui.
Pari o fata destul de interesanta, sper sa te mai descopar pe parcurs.

Sus In jos
eKoko

eKoko


Mesaje : 44
Otaku Points : 74
Reputaţie Otaku : 0
Data de inscriere : 01/01/2016
Varsta : 21
Localizare : blue planet

prezentare da  Empty
MesajSubiect: Re: prezentare da    prezentare da  Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 3:09 am

hei Yobi : 3 da,așa . KnB -l-am subestimat din prima- e un anime extrem de fain care te ține cu sufletul la gură

Hm..
1.Avatar?Aș putea zice că e genul de mâncare nici prea dulce,nici prea sărată .Căutam ceva diferit ,un desen diferit . Mă săturasem de cele știute de toți -sunt faine dar aveam nevoie de ceva nou- . Și când mă uitam la TV am dat peste Avatar . Am zis să mă uit și mi-a plăcut . Acțiune,romance,puteri,umor era perfect . Punea în evidență valorile vieții,calități și defecte .Era un desen diferit,un desen ce m-a captivat pe de-a întregul . Chiar nu știu de ce m-a atras tât de mult dar știu că mă făcea să stau cu sufeltul la gură
2.Asta depinde de noua generație . Dacă are chef și vrea s-o readucă în viitor atunci da . Dacă țara asta va fi zdorbită atunci actoria/muzica/arta nu o să mai aibe nicio șansă .
3.Eu stau într-un cartier ciudat . Un cartier retras unde cei diferiți,cei care nu fumează și nu fac toate tâmpeniile ”cool” sunt izolați iar panaramele îs ”promovate”.Iar când am avut prieteni adevărați au cam plecat . Asta m-a făcut să devin singuratică și izolată . Sunt oameni cu care am chestii în comun dar nu știu,îmi e greu să găsesc pe cineva asemenea mie și nu prea îmi place să am oameni total paraleli cu personalitatea mea în jur . Deobicei mai întâi vreau să cunosc persoana respecitvă -până atunci nici măcar nu prea zâmbesc și-s închisă- iar după ea pe mine .


Oi,Rize-san  :)) Mulțam
Sus In jos
Ale-chan

Ale-chan


Mesaje : 73
Otaku Points : 92
Reputaţie Otaku : 3
Data de inscriere : 30/12/2015
Varsta : 23
Localizare : Konoha.

prezentare da  Empty
MesajSubiect: Re: prezentare da    prezentare da  Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 4:04 am

Bine ai venit, Koko!
Eu sunt Alexandra, dar să mă strigi Ale-chan, nu-mi suport numele întreg. Într-un fel îți înțeleg frica de a cunoaşte oameni noi pentru că aşa am fost şi eu şi încă mai am momente de genu' în care îi ,,gonesc" pe toți de lângă mine pentru un timp scurt, doar pentru că mi-e frică să nu mă părăsească şi pentru că-mi place defel să nu fiu înconjurată de oameni. N-are nici o valoare ceea ce ,,bolborosesc" eu aici dar e felul meu de ați spune că în viața asta vei întâlnii oameni care te vor rănii, părăsii şi întrista....dar să nu pleci nici un pic capul.
,,Life goes on."
Câteva întrebări:
1. Culoarea preferată?
2. Cum te-ai descrie într-un citat sau replică dintr-un anime?
3. Ce cărți îți place să citeşti?
4. Manga sau anime?
5. Numărul norocos?
Cam atât. Sper că nu te-am plictisit mai mult decât era cazul. Dar când simți nevoia, n-ai ce-i face :)
Have fun here!
Sus In jos
eKoko

eKoko


Mesaje : 44
Otaku Points : 74
Reputaţie Otaku : 0
Data de inscriere : 01/01/2016
Varsta : 21
Localizare : blue planet

prezentare da  Empty
MesajSubiect: Re: prezentare da    prezentare da  Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 4:15 am

Arigatou Ale-chan : 3

Hm:

1.Indigo/Albastru mării
2.Greu de răspuns,foarte greu . ”Always trying to make myself seem strong... So I locked my own heart in a suit of armor.” -Erza Scarlet
3.SF deobicei ,fantasy și things : 3
4.Deobicei manga dar prin anime ți se transmit emoțiile mai bine dar manga e versiunea originală ,anime-ul poate fi schimbat so merg pe manga.
5.12

Nu m-ai plictisit : 3 hihi,mersi din nou
Sus In jos
Satomi-Kun Henshin
Sensei-Master (Admin)
Sensei-Master (Admin)
Satomi-Kun Henshin


Mesaje : 54
Otaku Points : 11092
Reputaţie Otaku : 9
Data de inscriere : 30/12/2015
Varsta : 26
Localizare : Tokyo, Japan

prezentare da  Empty
MesajSubiect: Re: prezentare da    prezentare da  Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 10:08 am

Bine ai venit ! Happy
Sus In jos
https://animero.forum.st
eKoko

eKoko


Mesaje : 44
Otaku Points : 74
Reputaţie Otaku : 0
Data de inscriere : 01/01/2016
Varsta : 21
Localizare : blue planet

prezentare da  Empty
MesajSubiect: Re: prezentare da    prezentare da  Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 12:53 pm

Mul'am ^^
Sus In jos
Nana☆chan

Nana☆chan


Mesaje : 23
Otaku Points : 89
Reputaţie Otaku : 0
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 21
Localizare : Ploiesti

prezentare da  Empty
MesajSubiect: Re: prezentare da    prezentare da  Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 2:03 pm

Oiiiii! Nu mai sunt singura mai micuta de aici :3 Yay! In primul rand bun venit *spus tarziu, ik* Si omg KnB <3 I love it. Btw Suzuya is mine <3 =))) *glumesc, e destul de nebun sa omoare pe oricine cu iubirea lui* :3
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




prezentare da  Empty
MesajSubiect: Re: prezentare da    prezentare da  Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 2:04 pm

Bine ai venit! :3 Deja avem un lucru in comun. Akashi este unul din favoritii mei din KNB, alaturi de Kuroko:3. Este un anime foarte bun, placut, modul cum a fost gandit fiecare stil de joc al fiecarui personaj, este unul genial. Singurul lucru care pot spune ca mi s-a parut ciudat, a fost faptul ca personajele erau foarte mature dpdv al aspectului fizic, nu te-ai fi dus cu gandul la niste liceeni.
1.Ce iti place la Akashi?
2.Ai mai vazut alte anime-uri cu sport?
3.Cateva anime-uri ale genurilor tale preferate pe care le vei recomanda " toata viata"?(cred ca fiecare avem minim un anime pe care il vom recomanda mereu :3)

Sus In jos
eKoko

eKoko


Mesaje : 44
Otaku Points : 74
Reputaţie Otaku : 0
Data de inscriere : 01/01/2016
Varsta : 21
Localizare : blue planet

prezentare da  Empty
MesajSubiect: Re: prezentare da    prezentare da  Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 2:17 pm

Hehe mulțam

1.În primul rând că are 2 fețe la propriu ceea ce îi dă un aer de personaj misterios și mai nebun . Și are acel ceva ce te face să i te supui ,e un personaj car cere autoritate -iubesc personajele de acest gen,mi se par interesante și niciodată nu vei știi ce mișcar fac-
2.Hm..cred că doar Free .
3.Kuroko no Basket-super puteri-,One Piece-ce să mai,mai toate genurile,Toriko-mâncareeee ♥ , Amnesia-Mister și romanță și ar mai fi Zankyou no Terror-acțiune


Uii,hei Nana-chan . Suzuya =)) uiui e crazy tipul așa că keep distance *lol nu* îi fain n-am ce să comentez. Îl împărțim dacă e envoie =))

Sus In jos
Continut sponsorizat





prezentare da  Empty
MesajSubiect: Re: prezentare da    prezentare da  Icon_minitime

Sus In jos
 
prezentare da
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Umm..Prezentare
» Păi prezentare
» Salut! Prezentare:
» Prezentare Karma
» Prezentare Kiwi :3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime România :: Forum Zone :: Ohayo, prezintă-te !-
Mergi direct la: