Anime România
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum dedicat tuturor fanilor de anime din Romania si nu numai. Va asteptam aici ! :)
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Te plictiseşti ? Intră chiar acum pe chat ! (doar utilizatorii înregistraţi au acces la chat) Viteza

 

 Spadasinul Negru

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
eduardmarian16

eduardmarian16


Mesaje : 9
Otaku Points : 17
Reputaţie Otaku : 0
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 23

Spadasinul Negru Empty
MesajSubiect: Spadasinul Negru   Spadasinul Negru Icon_minitimeSam Ian 02, 2016 7:20 pm

Ora 13:27...Liceul Astratin...Orasul Zairo..Tara: Stroatia
 Orele se desfasoara ca de obicei..In plictiseala generala a elevilor..noi il vom remarca pe Fyro Cozino..un elev de 15 ani care doar isi blestema viata sa plictisitoare:
   -Doamne..ce plictisitoare poate fi istoria asta..nu ne foloseste la nimic..ce viata plictisitoare am..
    -Elev Fyro....ai ceva de adaugat la lectia mea?
    -Nu domn' profesor....
  Ora se desfasura linistita..cand...dintr-odata Cozino a cazut lesinat din scaun..revenindu-si totusi dupa cateva minute
   -Cozino...esti bine?..intreba colegul lui de banca George
   -Da..cred..ca am avut o viziune..am vazut..nu prea stiu ce am vazut
   -Elev Fyro(spuse profu)...vrei sa iesi sa iei o gura de are?
   -Mda...voi iesi
  Dar nici bine nu iesise din clasa ca o alta viziune il strafulgera...
   -Ce e asta??!?Vad..Pe mine..ucigand acele chestii..ce naiba or fi ele?!?
  Dar nu apuca Cozino sa-si termine gandurle ca o explozie rasuna chiar in curtea scolii..Alarma..Strigate..chestii...trestii...
  Cozino merse asfel in curtea scolii..de unde..spre mirarea tututor..nu era nimeni..doar o sfera de marimea unui pepene...
  -Sa nu atinga nimeni bila!!!urlau profesorii
 Dar..era prea tarziu...cineva a atins-o..Atunci..bila s-a ridicat in aer..si a explodat intr-un puls urias de energie care avea sa se intinda pe toata tara
  -Ce naiba se intampla??se gandea Cozino..Da sa-l sun pe George sa-l intreb daca e bine..Stupefactie..telefonul nu mergea
  -Baaaa..voua va merg telefoanele?..Raspunsul a fost negativ...
   -Ce dracu se intampla...eu iau un taxi si plec acasa...Dar..cand a iesit din liceu..a observat ca  toate autoturismele s-au oprit...totusi..a mers pe jos pana acasa..el stand aproape de liceu..
    Acasa..stupefactie din nou..nimic ce mergea pe curent nu mergea...
  -Hmmmhm....nu merge nimic..oare sa fie de la acel puls electric..  (va urma..nu mai am chef sa scriu acum dar am poveste in cap)
Sus In jos
Satomi-Kun Henshin
Sensei-Master (Admin)
Sensei-Master (Admin)
Satomi-Kun Henshin


Mesaje : 54
Otaku Points : 11092
Reputaţie Otaku : 9
Data de inscriere : 30/12/2015
Varsta : 25
Localizare : Tokyo, Japan

Spadasinul Negru Empty
MesajSubiect: Re: Spadasinul Negru   Spadasinul Negru Icon_minitimeSam Ian 02, 2016 7:44 pm

Prea multe puncte de suspensie şi prea mult dialog, povestea în sine e bună ! Happy
Sus In jos
https://animero.forum.st
 
Spadasinul Negru
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime România :: Anime Zone :: Anime "My Story"-
Mergi direct la: