Anime România
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum dedicat tuturor fanilor de anime din Romania si nu numai. Va asteptam aici ! :)
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Te plictiseşti ? Intră chiar acum pe chat ! (doar utilizatorii înregistraţi au acces la chat) Viteza

 

 Karneval - 2013

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Nana☆chan

Nana☆chan


Mesaje : 23
Otaku Points : 89
Reputaţie Otaku : 0
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 21
Localizare : Ploiesti

Karneval - 2013 Empty
MesajSubiect: Karneval - 2013   Karneval - 2013 Icon_minitimeSam Ian 02, 2016 4:30 pm

Karneval - 2013 2gv0txw
Karneval



Număr episoade: 13

Genuri: Action, Fantasy, Mistery, Sci-Fi, Shoujo

Karneval descrie povestea unui copil pe nume Nai, care pare a fi in cautarea "fratelui" Karoku. In calatoria sa cu peripetii, el il gaseste pe un adolescent numit Gareki. Cei doi se vor rataci intr-o organizatie numita Circus, in cazul in care acestia dezvolta o prietenie cu doi agenti Circus. Asa cum spune povestea, vom ajunge in a afla mai multe despre trecutul personajelor, dar unele mistere raman ascunse si cheia rezolvarii a acestora pare a fi Karoku.
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Karneval - 2013 Empty
MesajSubiect: Re: Karneval - 2013   Karneval - 2013 Icon_minitimeDum Ian 03, 2016 1:15 pm

L-am vazut doar pana la episodul 8, fiindca nu m-a atras asa de tare. Totusi e un anime mai original decat restul.
Sus In jos
Ale-chan

Ale-chan


Mesaje : 73
Otaku Points : 92
Reputaţie Otaku : 3
Data de inscriere : 30/12/2015
Varsta : 23
Localizare : Konoha.

Karneval - 2013 Empty
MesajSubiect: Re: Karneval - 2013   Karneval - 2013 Icon_minitimeDum Ian 03, 2016 4:29 pm

Gareki... încă o feblețe de-a mea.
Ce mi s-a părut interesant e că personajul e jucat de Hiroshi Kamiya care l-a jucat şi pe Levi din Attack on titan.
Am văzut anime-ul şi mi-a plăcut, dar puțin plictisitor la unele faze.
Bună recomandarea!
Sus In jos
Continut sponsorizat





Karneval - 2013 Empty
MesajSubiect: Re: Karneval - 2013   Karneval - 2013 Icon_minitime

Sus In jos
 
Karneval - 2013
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime România :: Genuri :: SF-
Mergi direct la: