Anime România
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum dedicat tuturor fanilor de anime din Romania si nu numai. Va asteptam aici ! :)
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Te plictiseşti ? Intră chiar acum pe chat ! (doar utilizatorii înregistraţi au acces la chat) Viteza

 

 Deadman Wonderalnd

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Nana☆chan

Nana☆chan


Mesaje : 23
Otaku Points : 89
Reputaţie Otaku : 0
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 21
Localizare : Ploiesti

Deadman Wonderalnd  Empty
MesajSubiect: Deadman Wonderalnd    Deadman Wonderalnd  Icon_minitimeSam Ian 02, 2016 2:34 am

Deadman Wonderalnd  Vdgtuo
Deadman Wonderland


Genul seriei: Acţiune, Dramă, Horror, Science-fiction

Număr de episoade: 12

Descriere:
Un cutremur masiv devastează insula principală a Japoniei şi distruge mare parte din Tokyo, scufundând trei cartiere ale acestuia în ocean.
Zece ani mai târziu, povestea începe cu Igarashi Ganta, aparent un normal, modest elev în şcoala generală din prefectura Nagano. Unul din puţinii supravieţuitori ai cutremurului de proporţii, Ganta nu are nicio amintire despre tragedie şi a trăit o viaţă normală. Totul se schimbă într-o zi când un om ciudat acoperit de sânge şi ce purta o armură de un roşu intens apare, plutind, în faţa ferestrei clasei. Zâmbind nebunesc, Omul Roşu ucide întreaga clasă a lui Ganta şi, în loc să-l ucidă şi pe el, acesta îi introduce un cristal roşu în piept.
În ziua masacrului, Ganta este declarat singurul suspect şi, după un proces suspect de scurt, primeşte sentinţa cu moartea în Deadman Wonderland, o închisoare uriaşă ce este un parc de distracţii la suprafaţă.



Ultima editare efectuata de catre Nana☆chan in Sam Ian 02, 2016 4:22 pm, editata de 2 ori
Sus In jos
Robi

Robi


Mesaje : 30
Otaku Points : 70
Reputaţie Otaku : 0
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 23

Deadman Wonderalnd  Empty
MesajSubiect: Re: Deadman Wonderalnd    Deadman Wonderalnd  Icon_minitimeSam Ian 02, 2016 4:59 am

Pune si un wallpaper deasupra scrisului,sa arate mai bine,si inafara de asta e misto anime-ul,inca sper sa fie un sezon 2
Sus In jos
Nana☆chan

Nana☆chan


Mesaje : 23
Otaku Points : 89
Reputaţie Otaku : 0
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 21
Localizare : Ploiesti

Deadman Wonderalnd  Empty
MesajSubiect: Re: Deadman Wonderalnd    Deadman Wonderalnd  Icon_minitimeSam Ian 02, 2016 2:48 pm

Ok si nu va fi un sezon doi T^T din ce am inteles eu in anime nu a fost inclus un personaj important in povestea care ar fi constituit sezonul 2 deci nu prea avem sanse.. (asa am citit mai demult)
Sus In jos
Ale-chan

Ale-chan


Mesaje : 73
Otaku Points : 92
Reputaţie Otaku : 3
Data de inscriere : 30/12/2015
Varsta : 23
Localizare : Konoha.

Deadman Wonderalnd  Empty
MesajSubiect: Re: Deadman Wonderalnd    Deadman Wonderalnd  Icon_minitimeDum Ian 03, 2016 4:27 pm

Am văzut anime-ul şi mi s-a părut genial.
Păcat cu sezonul doi. Sunt anime-uri bune care merită un sezon doi dar nu au.
O bună recomandare, Nana-chan :3
Sus In jos
Continut sponsorizat





Deadman Wonderalnd  Empty
MesajSubiect: Re: Deadman Wonderalnd    Deadman Wonderalnd  Icon_minitime

Sus In jos
 
Deadman Wonderalnd
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime România :: Genuri :: Acţiune-
Mergi direct la: