Anime România
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.


Un forum dedicat tuturor fanilor de anime din Romania si nu numai. Va asteptam aici ! :)
 
AcasaCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Te plictiseşti ? Intră chiar acum pe chat ! (doar utilizatorii înregistraţi au acces la chat) Viteza

 

 Încercare...

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Yuuuki

Yuuuki


Mesaje : 42
Otaku Points : 59
Reputaţie Otaku : 3
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 25

Încercare... Empty
MesajSubiect: Încercare...   Încercare... Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 12:35 am

Nu e tocmai ce trebuia, dar vreau să știu dacă vă place cum scriu (deși nu-s bună) și dacă se merită să fac o poveste...

Într-una din nopțile cu lună plină, am ajuns să mă gândesc "ce caut eu aici? Ceva e rece", ohh, cred că așa se simte când mergi desculță...dar, am și eu o întrebare, de ce fac asta? Încerc să-mi amintesc, dar în zadar. Tot ce pot face e să-mi târăsc picioarele...se aude ceva, oare mă însel? nu, chiar se aude, e o pisică, cred că și ea rătăcește pe aici fară vreun scop anume. Nuuuuu stați, incetați!! de ce, de ce ea? de ce voi si de ce acum? hmmm, ce? nu ați ințeles? păi nici eu, nici eu nu am ințeles de ce a trebuit chinuită o biată pisică de fiarele nopții. Când mă gândesc că puteam fi eu, o vietate neînsemnată, abandonată, sfâșiată de întuneric...
-Eeeehhhh, ce a fost asta? Calmează-te, calmează-te *lacrimi mi-au apărut* A fost doar un coșmar, încă unul...

Iarăși nu pun poză pentru că nu mă învață cineva cum să fac asta:))
Umm...fiți sinceri...
Sus In jos
Ale-chan

Ale-chan


Mesaje : 73
Otaku Points : 92
Reputaţie Otaku : 3
Data de inscriere : 30/12/2015
Varsta : 23
Localizare : Konoha.

Încercare... Empty
MesajSubiect: Re: Încercare...   Încercare... Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 1:12 am

Sinceră?
Povestea e cam scurtă pentru că descrierea lipseşte, m-ai lăsat în ceață, nu ştiam ce se întâmplă dar mi-ai stârnit curiozitatea. E ceva ce mă face să vreau să mai citesc.
Ehe... sper că nu ți-am stricat cheful de a scrie, dar ai vrut o părere sinceră, până la urmă.
Vreau să mai postezi pentru că eu cred că ai potențial şi simt că o să-ți iasă dacă munceşti.
Sus In jos
Yuuuki

Yuuuki


Mesaje : 42
Otaku Points : 59
Reputaţie Otaku : 3
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 25

Încercare... Empty
MesajSubiect: Re: Încercare...   Încercare... Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 1:21 am

Mulțuuuu :D
Asta nu a fost o parte din poveste...am scris ce mi-a trecut prin cap doar ca să văd dacă scriu cât de cât bine
Încercare... 77630223ce2d162d9c5c9fc9afa419c9
Sus In jos
Vizitator
Vizitator




Încercare... Empty
MesajSubiect: Re: Încercare...   Încercare... Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 2:27 am

N-as numi-o nici expozitiune . Nu dai prea multe lucruri de inteles din asta , prin urmare , nu pot sa spun daca-mi place sau nu cum scrii . Totusi , imi place ca intr-o poveste sa fie destul de multa descriere , ca sa pot sa-mi imaginez totul cat mai complex , in detalii exacte . Daca vrei sa te bazezi pe actiune o sa fie destul de greu deoarece o sa gandesti mult si o sa scrii putin . ( SFAT )
Posteaza mai mult , vreau sa vad daca-mi place sau nu .
Sus In jos
Yuuuki

Yuuuki


Mesaje : 42
Otaku Points : 59
Reputaţie Otaku : 3
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 25

Încercare... Empty
MesajSubiect: Re: Încercare...   Încercare... Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 2:33 am

Abia așteptam să scrii, Yobi!
Nu prea am chef să "compun" acum, deci mai așteaptă...deși nu cred că e important...
Încercare... 341f9f4dc869433d554f7f67810da84b
Sus In jos
Yuuuki

Yuuuki


Mesaje : 42
Otaku Points : 59
Reputaţie Otaku : 3
Data de inscriere : 31/12/2015
Varsta : 25

Încercare... Empty
MesajSubiect: Re: Încercare...   Încercare... Icon_minitimeVin Ian 01, 2016 11:02 pm

Acesta este un început de poveste. E abia prima parte și nu am vrut să trec la acțiune:))

Huh? Sunt tot aici? Cred că da. Tot ce pot vedea sunt pereții unui depozit abandonat. Nu lipsește mirosul de praf de pușcă specific lui. Acest loc e ferit de ochii lumii și nu-și face apariția pe nici o hartă deci nu mă aștept să-l recunoașteți. Nici măcar eu nu-l știu prea bine, sinceră să fiu nu m-a interesat. Eu aveam nevoie doar de un loc unde să dorm. Ar trebui să vii prezint și pe prietenii mei. Toți îi știu drept "liliecii", dar pentru mine sunt speciali, uimitori, de neatins. Eu îi numesc îngerii nopții. Ei sălășluiesc alături de mine.

Nu mă pricep la prezentări, din câte ați observat, și nu prea vreau să mă introduc, dar voi încerca. Sunt Akane (numele de familie nu e important) și am aproape 17 ani. Am un corp destul de fragil, de care nu sunt mândră, însă posed o agilitate uimitoare. Nu pun accent pe îmbrăcăminte. Atât timp cât o bucată de material îmi acoperă corpul, sunt mulțumită. Huh, din cauza asta am ajuns de nenumărate ori la politie. Înțeleg că arătam deplorabil, dar nu sunt un simplu om al străzii. Îmi port singură de grijă și niciodată nu am făcut-o pe victima.

Cât mi-am răcit gura de pomană pe aici, noaptea și-a făcut apariția, deci e vremea să ies. Aceleași alei se ivesc în calea mea, aceleași zgomote, același sentiment de nepăsare predomină, însă ceva e diferit. În lumina lunii, siluete necunoscute își fac apariția. În timp ce acestea își grăbesc pasul, cu ochii ațintiți asupra mea, simt o răsuflare în ceafă iar mâna-mi este prinsă.

(PS: aceasta sunt eu)
Încercare... 1003392_1003537876369816_1811270439689504920_n
Sus In jos
Continut sponsorizat





Încercare... Empty
MesajSubiect: Re: Încercare...   Încercare... Icon_minitime

Sus In jos
 
Încercare...
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Anime România :: Anime Zone :: Anime "My Story"-
Mergi direct la: